Sucursala CNE Cernavoda -Inginer – Serviciul Vane

Titlu Sucursala CNE Cernavoda -Inginer – Serviciul Vane
Departament

Denumirea postului
• Inginer – 1 post

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Departamentul Inginerie de Componente / Serviciul Vane

Cerinte
• Studii: superioare tehnice

• Experienta: – Minim 2 ani în domeniul studiilor absolvite

• Cerinte specifice:
– Apt pentru lucru in mediu de radiatii

• Alte cerinţe:

    – Cunostinte de operare in aplicatii interne CNE Cernavoda ( AS-WMS, AT, EC)– constituie avantaj ;
    – Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
    – Cunostinte de diagnosticare cu tehnologia Viper a vanelor AOV – constituie avantaj

• Responsabilitati

    – Responsabilitati privind elaborarea, modificarea si monitorizarea programului de intretinere preventiva pentru vane actionate pneumatic si a accesoriilor acestora
    – Responsabilitati privind modificari ale vanelor actionate pneumatic – intocmire documentatie necesara si urmarire implementare
    – Alte responsabilitati conform Fisei postului

Bibliografie

    1. Notiuni generale despre organe de masini.
    2. Notiuni generale despre rezistenta materialelor;
    3. Notiuni generale despre vane si despre vane actionate pneumatic;

Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 25.07.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.