Sucursala CNE Cernavoda – Inginer – Serviciul Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala (1 post)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer – Serviciul Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala (1 post)
Departament

Denumirea postului

    • Inginer – Serviciul Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala (1 post)

Departament / Compartiment
Serviciul Sisteme Digitale de Proces si Instrumentatie Speciala- Departamentul Sisteme de Proces

Cerinte

    • Studii: superioare ( cu diploma de licenta ) in specialitatea : Electronica / Automatizari / Electrotehnica;

• Experienta:

    • Minim 2 ani in domeniul studiilor absolvite

NOTA : Experienta in cromatografia de gaze si spectrometrie constituie avantaj;

    • Cerinte specifice: neaplicabil;

• Alte cerinţe:

    • Cunostinte profesionale bune in domeniul de activitate al postului;
    • Abilitati de comunicare, capacitate buna de a lucra in echipa, capacitatea de a lucra sub stres, capacitatea de a gestiona eficient sarcinile;
    • Cunostiinte utilizare PC ;
    • Cunostinte limba engleza ( scris/vorbit ) – nivel mediu;

• Responsabilitati

    • Realizeaza, urmareste, programul de supraveghere sisteme din responsabilitate;
    • Asigura suport tehnic in operarea/intretinerea sistemelor din responsabilitate;
    • Produce, revizuieste documente de operare, mentenanta;
    • Alte responsabilitati si sarcini conform fisei postului;
Informatii loc de munca

Bibliografie

    • Carti / Manuale / Cursuri din domeniile absolvite : Sisteme de masura si control, Electronica, Electrotehnica ;

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

• Salariul si alte beneficii:

    o Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
    o Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
    o Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
    o Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
    o Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
    o Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
    o Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
    o Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
    o Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
    o Alte beneficii conform CCM ;

Informatii suplimentare : telefon – 0241-803894
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.
Data limita de transmitere a CV-urilor este 25.10.2019