Sucursala CNE Cernavoda – Inginer IT

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer IT
Departament

Denumirea postului
• Inginer IT
Departament / Compartiment Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul IT/ Biroul Administrare Securizare IT

Cerinte
• Studii – Superioare tehnice in specialitatea electronica / automatica / calculatoare

• Experienta – Minim 2 ani in activitati de utilizare si configurare a sistemelor de operare de retea de calculatoare, a protocoalelor de comunicatii si a echipamentelor de comunicatii atat LAN cat si WAN

• Cerinţe specifice:

    • Cunostinte temeinice in domeniile de securitate a sistemelor informatice interconectate concentrat (LAN) sau distribuit (WAN), posibilitati de analiza si implementare a sistemelor informatice

• Alte cerinte:

    • Cunostinte de arhitectura retelelor de calculatoare
    • Cunostinte de arhitectura model OSI – arhitectura multilayer
    • Certificare CCNA si/sau CCNP – constituie avantaj
    • Cunostinte de limba engleza

• Responsabilitati

    • Mentinerea in functiune a tuturor echipamentelor de retea, videoconferinta si servicii de Internet din dotarea CNE Cernavoda;
    • Instalarea, configurarea si securizarea echipamentelor de comunicatie atat in reteaua CNE cat si cele de la interfata cu Internetul;
    • Alte responsabilităţi şi sarcini conform fişei postului.
Informatii loc de munca

• Bibliografie

    1. CCNA Routing and Switching certification;
    2. Securitatea retelelor de calculatoare CCNA Security

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 24.07.2017. Candidatii pot aplica accesand pagina de internet: www.nuclearelectrica.ro

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.