Sucursala CNE Cernavoda – Serviciul Proiectare Mecanica, Constructii si Conducte – Inginer

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Serviciul Proiectare Mecanica, Constructii si Conducte – Inginer
Departament

Denumirea postului
• Inginer – (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Departamentul Proiectare si Suport Tehnic / Serviciul Proiectare Mecanica, Constructii si Conducte

Cerinte
• Studii – superioare tehnice în specialitatea mecanic / energetic
• Experienta – Minim 2 ani în activităţi legate de proiectarea / construirea si exploatarea sistemelor de conducte si structurilor de tipul celor aferente la CNE Cernavoda
• Cerinte specifice:

    • Nu se aplica

• Alte cerinte:

    • Cunostinte tehnice detaliate in domeniul sistemelor de conducte, inclusiv cunostinte legate de analiza de tensiuni ale sistemelor de conducte
    • Cunostinte de limba engleza tehnica (nivel mediu)
    • Cunostinte de citirea desenelor tehnice si a schemelor de functionare
    • Cunostinte de utilizare PC (editare documente, utilizare tabele de calcul si baze de date)
    • Cunostinte despre standardele specifice aplicabile in domeniul nuclear (PT ISCIR N SCP1-2008, ASME, ANSI, CSA) si standarde de asigurarea calitatii (ISO, NMC, CSA.Z)

• Responsabilitati

    • Elaborarea de analize de tensiuni pentru sisteme de conducte suport pentru modificari de proiect
    • Stabilirea cerintelor tehnice si de calitate pentru a fi impuse la proiectarea, fabricarea, instalarea, punereain functiune, exploatarea sistemelor de conducte si structurilor de tipul celor aferente la CNE Cernavoda
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

• Bibliografie
1. PT ISCIR N SCP1-2008
2. ASME Code Sec II, III, V, VIII, IX
3. ANSI B31.1
4. Normative CNCAN (disponibile pe site-ul CNCAN):

    • NMC02;
    • NMC05;
    • NMC06;
    • NMC07;
    • NMC08;
    • NMC13
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 19.11.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.