Sucursala CNE Cernavoda – Serviciul Planificare – Tehnician CNE (Exploatare)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Serviciul Planificare – Tehnician CNE (Exploatare)
Departament

Denumirea postului
• Tehnician CNE (Exploatare) – (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda – Serviciul Planificare

Cerinte
• Studii – medii cu diploma de bacalaureat
• Experienta - In activitati ce implica lucrul in programul Primavera
• Cerinte specifice:

    • Certificat de Utilizator Primavera / cursuri de instruire pe domeniul planificare in programul Primavera
    • Cunostinte de operare PC (MS Office, EDMS -Curator)– reprezinta un avantaj, WMS – reprezinta un avantaj)
    • Cunostinte despre modul de functionare a sistemelor U1/U2 – reprezinta un avantaj
    • Cunostinte de limba engleza – reprezinta un avantaj.

• Responsabilitati

    • Implementarea in Primavera a proiectelor de planificare activitati cu centrala la putere;
    • Implementare in WMS (Work Management System) a deciziilor
    • Elaborare pachete de material pentru sedinta Operativa;
    • Acorda suport responsabilului de proces de planificare la elaborarea rapoartelor de indicatori aferenti procesului de planificare;
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

• Bibliografie

    • Manual Microsoft Office Word 2010
    • Manual Microsoft Office Excel 2010
    • Manual Microsoft Office Access 2010
    • Manual Microsoft Office Power Point 2010
    • Manual utilizare Oracle Primavera P6 – Project Management
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA
Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala
Data limita de transmitere a CV-urilor este 22.11.2017
Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.