Sucursala CNE Cernavoda – Reparator CNE (mecanic)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Reparator CNE (mecanic)
Departament

Denumirea postului

    • Reparator CNE (mecanic) – (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Sectia Intretinere si Reparatii Mecanice
Cerinte
• Studii – medii (liceu / scoala profesionala) in specialitatea mecanica
• Experienta – Minim 5 ani in activitati de intretinere echipamente mecanice
• Cerinte specifice:

    • Cunostinte detaliate despre activitati de montaj / reparatii pompe, motoare, vane
    • Calificare in radioprotectie galben – constituie avantaj
    • Calificare Sef de Lucrare– constituie avantaj

• Responsabilitati

    • Executia de reparatii mecanice la pompe, vane manuale, compresoare, motoare electrice si termice, suporti, schimbatoare de caldura;
    • Executia de lucrari de remediere, asamblare si fabricare de elemente si sisteme de conducte
    • Executia de inspectii si masuratori pe echipamente mecanice
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei postului.

Bibliografie

    1. Programa analitica a scolii de profil absolvite
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

• Salariul si alte beneficii:

    o Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
    o Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
    o Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
    o Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
    o Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
    o Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
    o Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
    o Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
    o Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
    o Alte beneficii conform CCM

• Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
• Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.

Data limita de transmitere a CV-urilor este 21.12.2018.