Sucursala CNE Cernavoda – Inginer – turbogenerator (2 posturi)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer – turbogenerator (2 posturi)
Departament

Denumirea postului
• Inginer – turbogenerator (2 posturi)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Departamentul Sisteme de Proces / Serviciul Turbogenerator, Sisteme Clasice si Suport

Cerinte
• Studii – superioare tehnice în domeniul energetica/electromecanica navala/ masini termice
• Experienta – Minim 2 ani in domeniul nuclear/termoenergetic/termomecanic
• Cerinte specifice:

    • Calificare radioprotectie “PORTOCALIU”– constituie avantaj

• Alte cerinte:

    • Cunostinte tehnice privind centrale termoenergetice, turbina si auxiliare
    • Cunostinte de limba engleza– nivel mediu;
    • Abilitati de organizare si coordonare personal si activitati;
    • Cunoasterea proceselor la interfata dintre Departamentul Sisteme de Proces si celelalte departamente (exploatare, intretinere, componente, proiectare, securitate nucleara, etc) – constituie avantaj
    • Cunostinte privind controlul si procesarea modificarilor– constituie avantaj
    • Familiarizat cu procesul de planificare a lucrarilor in Centrala– constituie avantaj
    • Cunostinte privind strategia CNE pe termen mediu/lung – constituie avantaj
    • Abilitati de comunicare;
    • Cunostinte de operare PC.

• Responsabilitati

    • Responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

• Bibliografie

    • Cursuri de specialitate in domeniile: turbina cu abur, mecanica fluidelor, ciclul termic in centrale electrice, conducte si retele termice, pompe, schimbatoare de caldura
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

• Salariul si alte beneficii:

    o Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
    o Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
    o Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
    o Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
    o Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
    o Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
    o Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
    o Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
    o Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
    o Alte beneficii conform CCM

• Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
• Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.

Data limita de transmitere a CV-urilor este 28.01.2019.