Sucursala CNE Cernavoda -Inginer – sudor (1 post)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda -Inginer – sudor (1 post)
Departament

Denumirea postului
• Inginer – sudor (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda – Departamentul Intretinere si Reparatii – Sectia Pregatire Lucrari

Cerinte
• Studii – superioare tehnice în specialitatea sudura
• Experienta – Minim 2 ani in activitati cu profil de sudura pe echipamente care retin presiunea

Nota: Din CV trebuie sa rezulte clar implicarea in activitati de intretinere in care s-au utilizat procedee de sudura sub incidenta prescriptiilor / normelor ISCIR, ASME, EN, pregatirea activitatilor prin elaborarea fiselor tehnologice de sudura, etc)

• Cerinte specifice:

    • Cunostinte de utilizare PC ( MS Office) – nivel mediu;
    • Cunostinte de utilizare Asset Suite, Curator – constituie avantaj
    • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
    • Cunoasterea prescriptiilor ISCIR- CR7, CR9, Cod ASME – sectiunea IX
    • Abilitati de comunicare;
    • Cunostinte generale despre echipamente mecanice (pompe, vane, schimbatoare de caldura, etc

• Alte cerinte:

    • Autorizare ISCIR– constituie avantaj

• Responsabilitati

    • Efectueaza lucrari mecanice;
    • Creeaza / revizuieste fise tehnologice – aspecte de sudura si controale nedistructive, conform cerintelor de intretinere
    • Efectueaza inchiderea activitatilor de intretinere cu specific de sudura in sistemul de lucru specific CNE Cernavoda;
    • Se pregateste teoretic si practic pentru sustinerea evaluarii lucrarilor;
    • Alte responsabilităţi şi sarcini conform fişei postului.

• Bibliografie

    • Cod ASME – sectiunea IX
    • Legislatie de sudura (prescriptii ISCIR- CR7, CR9)
    • Sudarea prin topire – Dorin Deheleanu – Editura Sudura – Timisoara
    • Cunostinte de fizica – mecanica
    • Manualul inginerului termotehnician – Bazil Popa, Editura Tehnica Bucuresti, 1986
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca  al Societatii Nationale Nuclearelectrica  SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

• Salariul si alte beneficii:

    o Salariu atractiv si competetiv la nivelul pietei fortei de munca
    o Concediu anual de 26-35 zile lucratoare, functie de vechimea in munca
    o Indemnizatie de concediu de odihna echivalenta cu 1.6 ori salariul
    o Compensare consum energie electrica in limita a 3600 kWH/an
    o Compensare consum energie termica in limita a 21 Gcal/an
    o Cazare gratuita, in locuinte de serviciu sau interventie, in limita spatiilor locative disponibile
    o Transport la si de la locul de munca, cu mijloacele de transport in común puse la dispozitie de unitate
    o Alimentatie de protectie in valoare de 45lei/zi lucrata
    o Contributie angajator la un fond privat de pensii facultative, functie de vechime in sistemul energetic
    o Alte beneficii conform CCM

• Informatii suplimentare  : telefon – 0241-801301
• Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare pentru participarea la concurs.

Data limita de transmitere a CV-urilor este  25.02.2019