Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (Statia de Tratare Apa )

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (Statia de Tratare Apa )
Departament

Denumirea postului
• Inginer (Statia de Tratare Apa ) – 1 post

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Sectia Exploatare si Intretinere Auxiliare / Laboratorul Statia de Tratare Apa

Cerinte
• Studii: superioare tehnice în specialitatea chimie / energetic
• Experienta: – Minim 2 ani pe o pozitie de inginer in activitati de control chimic in instalatii tehnologice sau in activitati de supervizare tehnica a instalatiilor tehnologice industriale
• Cerinte specifice:

    – Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    – Cunoştinţe de utilizare PC– nivel mediu
Informatii loc de munca

• Responsabilitati

    – Efectueaza activitatea de inginer responsabil de sistem pentru sistemele de proces din Statia de Tratare Apa avand urmatoarele responsabilitati:

      o Cunoasterea in detaliu a sistemelor si a modului de functionare a echipamentelor;
      o Supravegherea sistemelor pentru a se asigura ca acestea sunt disponibile in permanenta si functioneaza la parametrii mentionati in specificatia de proiect si de exploatare ;
      o Asigura controlul configuratiei de proiect si de exploatare;
      o Actualizeaza documentatia de exploatare;

    - Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

Bibliografie

    1. Chimie anorganica
    2. Instalatii / echipamente specifice statiilor de tratare apa
    3. Mecanica fluidelor
    4. Instalatii electrice si automatizare

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 27.06.2017

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.