Sucursala CNE Cernavoda – Inginer Operare CNE Specialist (chimic)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer Operare CNE Specialist (chimic)
Departament

Denumirea postului
• Inginer Operare CNE Specialist (chimic) (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul Retehnologizare U1

Cerinte
• Studii – superioare tehnice, specialitatea chimie tehnologica

• Experienta – Minim 10 ani in procesele chimice din circuitele tehnologice ale unei centrale nucleare de tip CANDU

• Cerinte specifice:

    • Cunostinte de limba engleza tehnica

• Alte cerinte:

    • Cunoasterea proceselor chimice de la CNE Cernavoda
    • Cunoasterea sistemului de lucru si a modului de accesare a bazei de date tehnice din CNE Cernavoda
    • Cunoasterea sistemelor de probe pentru controlul fluidelor si gazelor in circuitele tehnologice de apa grea si apa usoara din CNE Cernavoda
    • Cunoasterea proceselor chimice de degradare a circuitelor ce contin gaze, apa usoara si apa grea.

• Responsabilitati

    • Elaborarea de specificatii tehnice privind studierea si analiza chimismului fluidelor si gazelor din circuitele tehnologice ale CNE Cernavoda;
    • Participarea la intocmirea rapoartelor de stare a circuitelor tehnologice pe baza parametrilor chimici ai fluidelor si gazelor din ele
    • Obtinerea din baza de date a CNE Cernavoda a istoricului evolutiei parametrilor chimici a fluidelor si gazelor din circuitele tehnologice
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 27.06.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Nota: retragerea consimtamantului de prelucrare a datelor cu caracter personal, restrictionarea sau stergerea acestora conduce la retragerea din concurs ca urmare a imposibilitatii de a desfasura activitatile obiectiv cerute de procesul de selectie, recrutare si angajare.