Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (metrologie)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (metrologie)
Departament

Denumirea postului
• Inginer – metrologie (1 post )

Departament / Compartiment
• Sucursala CNE Cernavoda – Departamentul Intretinere si Reparatii – Laborator Metrologie

• Cerinte minime:
• Studii: superioare tehnice in specialitatea energetica nucleara / fizica / fizica tehnologica / electronica / automatizari si calculatoare / electrotehnica / metrologie

• Experienta: -Minim 2 ani în activităţi specifice studiilor absolvite

• Cerinte specifice:
• Nu se aplica

• Alte cerinţe:

    • Cunostinte temeinice de metrologie generala
    • Cunostinte de limba engleza;
    • Cunoştinţe de utilizare PC.
Informatii loc de munca

• Responsabilitati
• Verificarea /calibrarea mijloacelor de masurare;
• Intretinerea si repararea mijloacelor de masurare;
• Lucrul cu surse de radiatii etalon;
• Alte responsabilităţi şi sarcini conform fişei postului.

• Bibliografie

    1. Manuale de fizica de liceu

      a. Fizica atomica si nucleara
      b. Electricitate si magnetism

    2. Notiuni de masurare si detectie a radiatiei nucleare – cursuri / tratate universitare
    3. Metrologie generala- A.Millea
    4. Vocabular international de metrologie.

• Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

• Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 27.06.2017

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.