Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (Inginerie pentru Procurare )

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Inginer (Inginerie pentru Procurare )
Departament

Denumirea postului
• Inginer (Inginerie pentru Procurare ) – 1 post

Departament / Compartiment
Departamentul Planificare Strategica si Achizitii– Serviciul Inginerie pentru Procurare

Cerinte
• Studii: superioare tehnice în specialitatea Inginerie mecanică; Tehnologia construcţiilor de maşini; Maşini-unelte şi sisteme de producţie; Design industrial; Echipamente pentru procese industriale; Utilaje petroliere şi petrochimice; Sisteme şi echipamente termice; Maşini şi sisteme hidraulice şi pneumatice; Ingineria instalaţiilor; Energetică şi tehnologii nucleare; Inginerie de petrol şi gaze; Ingineria autovehiculelor; Mecatronică; Ingineria materialelor; Ingineria sudării; Inginerie economică în domeniul mecanic
• Experienta: fara cerinte de experienta
• Cerinte specifice:

    • autorizarea RTVI conform PT ISCIR N SCP 1-2008 si/sau experienta in proiectarea sau intretinerea echipamentelor mecanice/ sistemelor de conducte – constituie avantaj
    • Cunostinte de limba engleza tehnica_nivel mediu
    • Cunostinte operare PC (minim Windows si MS Office)
    • Cunostinte despre standardele specifice aplicabile in domeniul nuclear (PT ISCIR N SCP1-2008, ASME Sect. II; III; V; ANSI / ASME B31.1; B31.3; B16.5; B16.34, CSA B51) si standarde de asigurarea calitatii (NMC 2; 6; 7; 13)
    • Cunostinte tehnice in domeniul echipamentelor mecanice (armaturi, pompe, ventilatoare, compresoare, rezervoare) si sistemelor de conducte.

• Responsabilitati

    • Identificarea / stabilirea cerintelor tehnice si de calitate aplicabile, conform proiectelor de echipament / sistem, pentru piese de schimb si componente
    • Analiza ofertei tehnice pentru produse inlocuitoare
    • Evaluari tehnice comparative de echipamente/componente/piese de schimb in vederea inlocuirii echipamentelor scoase din fabricatie
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

Bibliografie
1. PT ISCIR N SCP 1-2008 (disponibila pe site-ul ISCIR)
2. ASME Sect II, III, V; ANSI/ASME 31.1; B31.3; B16.5; B16.34.
3. Normative CNCAN (disponibile pe site-ul CNCAN):
a. NMC02;
b. NMC06;
c. NMC07;
d. NMC13

Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 27.06.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301