Sucursala CNE Cernavoda-Inginer (coordonare service IT-hardware)

Titlu Sucursala CNE Cernavoda-Inginer (coordonare service IT-hardware)
Departament

Denumirea postului
• Inginer (coordonare service IT-hardware) – (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul IT

Cerinte
• Studii – superioare tehnice in specialitatea automatica / electronica / electrotehnica / informatica
• Experienta – Minim 2 ani in activitati de depanare/diagnosticare/configurare hardware/software
• Cerinte specifice:

    • Aptitudini analitice si organizatorice deosebite
    • Cunostinte de limba engleza

• Responsabilitati

    • Mentine in functiune echipementele de tehnica de calcul din dotarea CNE Cernavoda
    • Urmareste rezolvarea cererilor de interventie hardware/software provenite de la utilizatorii retelei de calculatoare
    • Sa anunte in timp util administratorul de retea si seful direct despre orice defectiune aparuta la oricare din componentele retelei de calculatoare
    • Participa la intocmirea specificatiilor tehnice aferente domeniului sau de activitate
    • Cunoasterea documentelor si procedurilor centralei aplicabile pozitiei
    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

Bibliografie

    1. Cursul de pregatire CISCO CCNA
    2. Andrew S Tannenbaum “Retele de calculatoare” ultímele doua versiuni
    3. Windows 7/10
    4. Securitatea retelelor de calculatoare si a statiilor de lucru hard si soft
Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 23.10.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.