Sucursala CNE Cernavoda – Expert CNE Principal

Titlu Sucursala CNE Cernavoda – Expert CNE Principal
Departament

Denumirea postului
• Expert CNE Principal (1 post)

Departament / Compartiment
Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul Retehnologizare U1

Cerinte
• Studii – superioare tehnice specializarea centrale nuclearoelectrice

• Experienta – Minim 10 ani pe o pozitie de conducere / coordonare si/sau Expert CNE I in cadrul CNE Cernavoda, din care minim 5 ani in managementul unor proiecte majore pe domeniul nuclear (constructie/PIF U1/U2)

• Cerinte specifice:

    • Cunoasterea proiectului CANDU 600

• Alte cerinte:

      • Cunostinte despre retehnologizarea CNE tip CANDU

      • Cunostinte privind programele de administrare a duratei de viata a sistemelor si componentelor din CNE CANDU;

      • Aptitudini de coordonare activitati si personal;

      • Abilitati de comunicare scris/verbal, inclusiv cu specialisti straini implicati in proiect;

      • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;

    • Cunoasterea sistemului de lucru la centralele nucleare tip CANDU.

• Responsabilitati

      • Coordoneaza activitatile si personalul din cadrul grupului de lucru – Retehnologizare U1 a CNE Cernavoda;

      • Asigura interfata dintre grupul Retehnologizare U1 si departamentele implicate din CNE Cernavoda si SNN;

      • Stabileste un sistem de lucru privind activitatile de retehnologizare a sistemelor, structurilor si somponentelor Unitatii U1 a CNE Cernavoda (evaluari, studii, proiecte, achizitii, etc);

    • Alte responsabilitati si sarcini conform Fisei Postului.

Informatii loc de munca

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca  al Societatii Nationale Nuclearelectrica  SA

Alte informatii
• Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
• Conditii de lucru la nivelul standardelor
• Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este  22.06.2018

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Nota: retragerea consimtamantului de prelucrare a datelor cu caracter personal, restrictionarea sau stergerea acestora conduce la retragerea din concurs ca urmare a imposibilitatii de a desfasura activitatile obiectiv cerute de procesul de selectie, recrutare si angajare.