Sucursala CNE Cernavoda-Administrator Baze de Date

Titlu Sucursala CNE Cernavoda-Administrator Baze de Date
Departament

Denumirea postului
• Administrator Baze de Date

Departament / Compartiment Sucursala CNE Cernavoda / Serviciul IT/ Biroului Dezvoltare Administrare Aplicatii IT

Cerinte
• Studii – Superioare tehnice in specialitatea automatica / calculatoare /electronica / informatica
• Experienta – Minim 2 ani in activitati de administrare / programare utilizand baze de date MS SQL Server / Oracle / Informix
• Cerinţe specifice:

    • Cunostinte de proiectare si documentare a arhitecturii bazelor de date, modelarea datelor

• Alte cerinte:

    • Aptitudini analitice
    • Cunostinte de limba engleza
Informatii loc de munca

• Responsabilitati

    • Asigura confidentialitatea, integritatea si disponibilitatea informatiilor centralei in format electronic in conformitate cu standardele aplicabile si procedurile centralei pentru aplicatiile, sistemele informatice si bazele de date de care este responsabil;
    • Implementeaza politici de securitate pentru sisteme, utilizatori si date
    • Configureaza si documenteaza baze de date, dezvolta aplicatii si rapoarte, face analiza si optimizarea bazelor de date pentru eficienta maxima; monitorizeaza sistemele si platformele asupra functionarii neintrerupte;
    • Alte responsabilităţi şi sarcini conform fişei postului.
    • Bibliografie
    • Administrare baze de date Oracle, Microsoft SQL Server, Informix, Programare SQL si PL/SQL.

Salarizare si alte beneficii
• Conform Contractului Colectiv de Munca al Societatii Nationale Nuclearelectrica SA

Alte informatii

    • Activităţi desfasurate in sistem de lucru procedurat
    • Conditii de lucru la nivelul standardelor
    • Facilitati de dezvoltare profesionala

Data limita de transmitere a CV-urilor este 25.07.2017. Candidatii pot aplica accesand pagina de internet: www.nuclearelectrica.ro

Informatii suplimentare : telefon – 0241-801301
Candidatii ale caror CV-uri vor fi selectate pentru participare la concurs vor fi invitati la Serviciul Dezvoltare si Strategie Resurse Umane din cadrul CNE Cernavoda pentru completarea formularelor si depunerea documentelor necesare in vederea participarii la concurs sau, functie de optiunea acestora, li se va indica adresa de email la care vor putea sa transmita documentele solicitate. Data concursului va fi comunicata ulterior candidatilor care au dosarul de candidatura complet.