Inginer specialist

Titlu Inginer specialist
  1. Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A. recrutează personal în vederea ocupării postului de INGINER spc. din cadrul Departamentului Resurse Umane, pe durata nedeterminata.

  1. Profilul postului:

Cerințe  minime pentru ocuparea postului:

  • studii superioare de lunga durata finalizate cu diploma de licenta;
  • specializarea: Inginerie energetica;
  • vechime in munca de cel putin 15 ani, iar pe o functie similara de cel putin 10 ani;
  • experienta in domeniul resurselor umane de minim 5 ani;
  • cunosterea prevederilor HG 1041 si 1461/2003 privind facilitatile acordate pensionarilor din domeniul energiei electrice;
  • Cunostinte PC- Word/Exel

Alte cerinte care  constituie avantaj:

  • Extras de cazier judiciar
  • Experienta in domeniul energetic;
  • Cursuri de specializare in domeniul resurselor umane
  1. Fișa Postului (responsabilități, atribuții și sarcini ale postului):
  • gestionarea intregii activitati de SSM la nivelul sediului central al SNN;
  • gestionarea activitatii de medicina a muncii la nivelul sediului central al SNN ;
  • gestionare si derularea contractelor cu furnizorii de energie electrica si a procesului intern/ extern privind gestionarea cotei de energie electrica de care beneficiaza pensionarii din domeniul energiei conform HG1041/ 28.08.2003 si HG 1461/11.12.2003 ;
  • gestionarea situatiei pensionarilor SNN care in urma sentintelor  civile, beneficiaza de prevederile HG1041/ 28.08.2003 si HG 1461/11.12.2003.
  • elaborarea procedurilor/metodologiilor, regulamentelor in domeniul resurselor umane.

  1. Data limită de depunere a dosarelor de candidatură este data de 29.10.2018.

  1. Interviul va avea loc în data de 01.11.2018, ora 10:00 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Proba scrisă va avea loc în data 06.11.2018, ora 10:00 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Alte informații

- Bibliografie:

Legea nr. 53/2003 Codul Muncii;

Hotararea nr 355/ 2007 privind supravegherea sanatatii lucratorilor;

Legea 319/2006 privind  securitatea si sanatatea in munca;

HG nr 1041/2003  modificata de  Hotararea  nr 1461 /2003.

Cerere de înscriere -F/RU-00-05/4 – Anexa 1

- Date de contact: telefon 021/2038200

- E-mail: office@nuclearelectrica.ro

Notă: (1) Sunt acceptate numai dosarele de candidatură care corespund cerințelor din anunț și conțin toate formularele solicitate. Dosarele de candidatură se depun personal la sediul SNN*, prin poștă sau prin e-mail la adresa office@nuclearelectrica.ro, cu mențiunea / subiectul “Pentru concursul organizat pentru ocuparea postului de Inginer spc-DRU”.

2) Numai candidații care îndeplinesc cerințele minime și trec de proba eliminatorie de tip interviu, pot fi invitați la susținerea probei scrise.

(3) Contestațiile se pot depune în primele 3 zile lucrătoare, de la comunicarea răspunsurilor către candidați.

* Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A.