Inginer principal

Titlu Inginer principal

1. Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A. recrutează personal (din interiorul si exteriorul societatii) în vederea ocupării postului de Inginer principal din cadrul Serviciului Suport Tehnic – Directia Tehnica si Securitate Nucleara .

2. Profilul postului:

3. Cerinte minime:

  • Studii: Studii superioare de lunga durata finalizate cu diploma in domeniul tehnic specializarea: Centrale Nucleare;
  • experiență în: Domeniul Nuclear si/sau in Sistemul Energetic de minim 3 ani;
  • cerințe specifice: cunoastere a tehnologiei CANDU si procesului de fabricatie a fasciculelor de combustibil nuclear pentru reactoare CANDU;
  • Cunostinte bune in lucrul cu Outlook, Excel, Word, PowerPoint, constituie avantaj cunoasterea Primavera sau alt soft pentru management de proiect;
  • Cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit) cunoastrerea oricarei alte limbi constituie un avantaj;
  • Abilitatea de a lucra independent cat si in echipa;
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;

4. Cerinte care constituie avantaje:

Dobandirea de experienta intr-o unitate similara.

5. Fișa Postului (responsabilități, atribuții și sarcini ale postului):

  • Participara la elaborarea si implementarea strategiilor SNN;
  • Asigura transmiterea datelor de productie SNN catre organisme nationale si internationale (Institutul National de Statistica)
  • Participa ca membru in cadrul echipelor desemnate pentru dezvoltarea proiectelor de investitii in care societatea este implicata in vederea asigurarii activitaii de oversight a elementelor de natura tehnica a acestor proiecte;
  • Colaboreaza cu Departamentul de Mangement al Proiectelor din cadrul SNN pentru proiectele de investitii in care este implicat;
  • Asigura expertiza tehnica pentru pregatirea si elaborarea caietelor de sarcini si derularea procedurilor de achizitii;
  • Participa si deruleaza activitati de cooperare tehnica, in care societatea este implicata la nivel national, regional si international;
  • Asigura analiza procedurilor si documentelor transmise in ancheta din domeniul specific de activitate;
  • Analizeaza propuneri legislative precum si norme/reglementari din domeniul specific de activitate, elaborate de organismele abilitate;
  • Respecta cerintele aplicabile din documentatia Sistemului de Management (Manual, proceduri, instructiuni, etc);
  • Indeplineste alte sarcini corespunzatoare domeniului de activitate din dispozitia sefului de serviciu sau a directorului Directiei Tehnice si Securitate Nucleara.
  • Asigura secretariatul CTES – SNN, la nominalizarea sefului Serviciului Suport Tehnic, in conformitate cu prevederile Procedurii ”Organizarea si functionarea Consiliului Tehnico-Economic si Stiintific al S.N. Nuclearelectrica – S.A.”;

1. Data limită de depunere a dosarelor de candidatură este 03.11.2017.

2. Interviul va avea loc în data de 09.11.2017 ora 10:30 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

3. Proba scrisă va avea loc în data 14.11.2017 ora 10:30 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

4. Alte informații

– Bibliografia

– Cerere de înscriere -F/RU-00-05/4 – Anexa 1

– Date de contact: telefon 021/2038200, e-mail: office@nuclearelectrica.ro