Inginer CN (FCN Pitesti)

Titlu Inginer CN (FCN Pitesti)

SN Nuclearelectrica SA Sucursala FCN Piteşti organizează concurs în data de 05.06.2018 în vederea ocupării unui post de inginer CN cu contract pe perioadă nedeterminată în cadrul Direcţiei Tehnice, Secția Mecano-Energetic-Utilități, Atelier Electric,  poziţia din organigrama FCN Piteşti  nr. 119/10/01.04.2018.

Cerinţe minime:

  • studii superioare tehnice (Profil Electric/Electromecanic/Energetic/Electrotehnic/Electronică);
  • minim 1 an experiență inginerie;

Cunoștințe/autorizări/îndemânări specifice:

  • cunoștințe tehnice de specialitate: desen tehnic; programe CAD;
  • cunoștințe temeinice de limba engleză;
  • cunoștințe de utilizare PC;
  • spirit de echipă și profesionalism

Alte cerinţe:

  • apt din punct de vedere medical pentru lucru în zona controlată;
  • disponibilitate pentru program prelungit;
  • domiciliu stabil pe o rază de 40 km față de FCN (pentru disponibilitate intervenții de urgență)

Descrierea postului:

  • întocmește documentații tehnice (rapoarte, proceduri tehnice, etc.);
  • asigură suport tehnic echipelor din cadrul Atelierului Electric și a altor compartimente din FCN;
Informatii loc de munca

Condiţii oferite

  • Salariul în conformitate cu Nomenclatorul şi Ierarhizatorul Funcţiilor din FCN
  • Program de lucru în conformitate cu prevederile CCM

Bibliografie:

  • Programele analitice ale facultăților de profil absolvite
  • Noțiuni generale de limba engleză tehnică.

Înscrierile la concurs se fac în zilele lucrătoare, între orele 9-12, până în data de 29.05.2018, dată până la care cei interesați vor prezenta la Serviciul  Resurse Umane de la sediul FCN următoarele documente:

Data programată pentru concurs este  05.06.2018 ora 1000 la sediul FCN – Piteşti, Mioveni, Str. Câmpului, nr. 1.