Inginer auto (FCN Pitesti)

Titlu Inginer auto (FCN Pitesti)

SN Nuclearelectrica SA Sucursala FCN Piteşti organizează concurs în data de 19.04.2018 în vederea ocupării unui post de inginer auto cu contract pe perioadă nedeterminată în cadrul Direcției Economice, Serviciul Transporturi, poziţia din organigrama FCN Piteşti nr. 376/2/01.11.2017.

 Cerinţe minime :

  • studii superioare tehnice de lungă durată în domeniile: Transporturi/Ingineria Autovehiculelor (Autovehicule rutiere). Orice diplomă de absolvire a unor studii postuniversitare în specialitățile domeniilor de mai sus reprezintă avantaj;
  • vechime în muncă minim 5 ani;
  • vechime în activitatea de transporturi/întreținere auto minim 2 ani

Cunoștințe/autorizări/îndemânări specifice: N/A

Alte cerințe:

  • permis de conducere categoria B;
  • cunoștințe utilizare PC (Microsoft Office)
  • spirit de echipă și profesionalism
Informatii loc de munca

Descrierea postului:

  • urmărește starea tehnică a mijloacelor de transport și a echipamentelor conexe;
  • periodic, descarcă și prelucrează datele de pe cardurile conducătorilor auto și tahografele din dotarea autobuzelor;
  • urmărește planificarea și realizarea reparațiilor capitale a mijloacelor de transport;
  • înregistrează și eliberează foi de parcurs;
  • înregistrează datele din foile de parcurs în FAZ-uri;
  • întocmește caiete de sarcini pentru: revizii și reparații autoturisme, autobuze, camioane, semiremorci și utilaje conexe; asigurări RCA, asigurări pentru călători și bagaje; obținere piese de schimb utilaje întreținere spații verzi și drumuri;
  • efectuează controlul tehnic al autovehiculelor care intră în cursă urmărind: starea tehnică (direcție, semnalizare, sistem de rulare, frâne, presiune în pneuri, certificând prin semnătură pe foaia de parcurs), aspectul interior și exterior al acestora;
  • Alte responsabilități conform fișei postului

Condiţii oferite:

  • Salariul și alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă al SNN SA
  • Program de lucru în conformitate cu prevederile CCM

Bibliografie:

  • Ordonanța nr. 27/2011 privind transporturile rutiere, cu modificările și completările ulterioare;
  • Ordin nr. 980/2011 pentru aprobarea Normelor metodologice privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea și efectuarea transporturilor rutiere și a activităților conexe acestora stabilite prin Ordonanța nr. 27/2011 privind transporturile rutiere, cu modificările și completările ulterioare;
  • OUG nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice cu modificările și completările ulterioare;
  • Hotărârea nr. 1391/2006 privind aprobarea Regulamentului de aplicare a OUG nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice cu modificările și completările ulterioare;
  • Regulamentul (CE) nr. 1071/2009;
  • Hotărârea nr. 2139/2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea și duratele normale de funcționare a mijloacelor fixe

Înscrierile la concurs se fac în zilele lucrătoare, între orele 9-12, până în data de 05.04.2018, dată până la care cei interesați vor prezenta la Serviciul  Resurse Umane de la sediul FCN următoarele documente:

Data programată pentru concurs este 19.04.2018 ora 1000 la sediul FCN – Piteşti, Mioveni, Str. Câmpului, nr. 1.