Economist specialist

Titlu Economist specialist
  1. Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A. recrutează personal în vederea ocupării postului de Economist specialist din cadrul Departamentului Resurse Umane.

  1. Profilul postului:

Cerinte minime:

  • Studii superioare de lungă durată finalizate cu diplomă de licenţă in domeniul economic;
  • Vechime in munca/ experienta  de minim 7 ani;

Cunostinte specifice postului:

  • Experienta anterioara in definire, implementare si optimizare procese;
  • Experienta cu procese de resurse umane in organizatii mari cu multiple locatii
  • Extras de cazier judiciar
  • Cunostinte PC- Exel,Word

Alte cerinte specifice care constituie avantaje:

  • Experienta de lucru in medii de lucru procedurate;

  1. Fișa Postului (responsabilități, atribuții și sarcini ale postului):

– Coordoneaza si elaboreaza proceduri si politici de resurse umane;

– Implementeaza si optimizeaza proceduri si aplicatii de resurse umane;

– Supervizeaza derularea procedurilor de resurse umane in scopul optimizarii si bunei functionari a acestora conform cu nevoile curente ale societatii;

– Realizeaza analize periodice si masuratori pe performanta a proceselor de HR;

– Propune si implementeaza practici si politici de HR;

  1. Data limită de depunere a dosarelor de candidatură este 01.03.2018.

  1. Interviul va avea loc în perioada 05-09.03.2018 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Proba scrisă va avea loc în data 13.03.2018, ora 10:00 la sediul S.N. Nuclearelectrica SA din Strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Alte informații

– Bibliografie:

  • Legea nr. 53/2003 Codul Muncii;
  • Legea nr. 62/2011 privind dialogul social;
  • Legea nr 263/2010 – Sistemul unita al pensiilor;
  • Legea nr. 31/1990 privind societatile;
  • OUG 109/2011 cu modificarile la zi;
  • Legea nr. 2/2018 privind bugetul de stat pe anul 2018;
  • Ordinul nr 400/2015 pentru aprobarea Codului de control intern managerial al entitatilor publice;
  • Codul Fiscal;
  • HG nr 585/2002 pentru aprobarea standardelor nationale de protective a informatiilor clasificate in Romania.

– Cerere de înscriere -F/RU-00-05/4 – Anexa 1

– Date de contact: telefon 021/2038200, e-mail: office@nuclearelectrica.ro