Economist

Titlu Economist

Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A. recrutează personal în vederea ocupării postului de Economist in cadrul Departamentului Implementare Proiect U3 – U4 CNE Cernavoda – Directia Dezvoltare Investitii.

  1. Profilul postului:

  • studii superioare de lunga durata, finalizate cu diploma de licenta in domeniul economic;
  • capacitatea de gestionare a sarcinilor complexe si atingere a obiectivelor stabilite;
  • promptitudine in rezolvarea problemelor;
  • capacitate de comunicare;
  • adaptabilitate/flexibilitate la sisteme si medii diferite;
  • abilitati de lucru in echipa;
  • cunostinte de operare PC-Word, Excel, Power Point;
  • cunostinte de limba engleza, nivel avansat;

  1. Durata contractului : durata determinata, pentru o perioada de 4 luni;
  1. Fișa Postului (responsabilități, atribuții și sarcini ale postului):
  • asigura asistenta si suport administrativ la întocmirea documentațiilor specifice Departamentului de Implementare Proiect U3-U4 (monitorizarea si coordonarea activităților de negociere, dezvoltare si implementare a Proiectului Unitățile 3 si 4 CNE Cernavoda), in special prin:asigurarea secretariatului comisiei de negociere, pregatirea documentelor necesare bunei desfasurari a sedintelor de negociere, elaboreaza procesele verbale ale tuturor sedintelor organizate de Departamentul Implementare Proiect U3-U4;
  • intocmeste situatii de plata aferente si alte documente suport aferente derularii contractelor de consultanta gestionate de Departamentul Implementare Proiect U3-U4;
  • intocmeste note/referate specifice activitatii departamentului;
  • indeplinește orice alte sarcini corespunzător pregătirii profesionale, in cadrul atribuțiilor si competentelor departamentului.

  1. Data limită de depunere a dosarelor de candidatură este 03.08.2018.

  1. Interviul va avea loc în data de 09.08.2018, ora 10:00 la sediul Societatii din strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Proba scrisă va avea loc în data de 08.2018, ora 10:00 la sediul Societatii din strada Polona nr. 65, sector 1, Bucuresti.

  1. Alte informații

– Bibliografie – Anexa 1

– Cerere de înscriere -F/RU-00-05/4- Anexa 2

– Date de contact: telefon 021 / 203.82.00, e-mail office@nuclearelectrica.ro.

Notă: (1) Sunt acceptate numai dosarele de candidatură care corespund cerințelor din anunț și conțin toate formularele solicitate. Dosarele de candidatură se depun personal la sediul SNN*, prin poștă sau prin e-mail la adresa office@nuclearelectrica.ro, cu mențiunea / subiectul “Către Departamentul Resurse Umane – pentru concursul organizat in vederea ocuparii pozitiei de Economist in cadrul Departamentului Implementare U3 – U4.

(2) Numai candidații care îndeplinesc cerințele minime și trec de proba eliminatorie de tip interviu, pot fi invitați la susținerea probei scrise.

(3) Contestațiile se pot depune în primele 3 zile lucrătoare, de la comunicarea răspunsurilor către candidați.

* Societatea Națională NUCLEARELECTRICA S.A.