Conducator auto

Titlu Conducator auto

SN Nuclearelectrica SA Sucursala FCN Piteşti organizează concurs în data de 08.12.2017 în vederea ocupării unui post de conducător auto cu contract pe perioadă nedeterminată în cadrul Direcției Economice, Serviciul Transporturi, poziţia din organigrama FCN Piteşti nr. 387/4/01.11.2017.

Cerinţe minime :

  • studii medii cu diplomă de bacalaureat;
  • permis de conducere categoriile B, C, D și E;
  • vechime în muncă minim 5 ani în funcția de conducător auto (șofer)

Cunoștințe/autorizări/îndemânări specifice:

  • certificat pregătire profesională a conducătorului auto  pentru transport mărfuri și persoane conform Normei din 11.11.2015 a Ministerului Transporturilor;
  • experiență în conducerea autovehiculelor din categoria C+E și D;

Alte cerințe:

  • card conducător auto (certificat ADR constituie un avantaj);
  • cazier auto
  • domiciliul/reședința în municipiul Pitești

Responsabilități:

  • execută activități de transport persoane/bunuri, după caz, cu autovehicule puse la dispoziție de societate;
  • respectă cu strictețe legislația rutieră și pe cea privind transporturile rutiere;
  • alte responsabilități conform fișei postului

Condiţii oferite:

  • Salariul și alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă al SNN SA
  • Program de lucru în conformitate cu prevederile CCM
Informatii loc de munca

Bibliografie:

  • Codul Rutier actualizat 2016 (OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice republicată și actualizată);
  • Întrebări și răspunsuri din cunoștințele necesare pentru obținerea certificatului de calificare profesională de conducător auto (Biblioteca Operatorului de Transport Rutier, Editura Institutul de Formare Profesională în Transporturi Rutiere – ediție completată și revizuită în februarie 2014);
  • Ghid pentru stabilirea perioadelor de conducere și de odihnă ale conducătorilor auto (Biblioteca Operatorului de Transport Rutier – ediția 2016):
  • Conducerea preventivă (Biblioteca Operatorului de Transport Rutier – Marin Lepădatu și Gabor Sandor).

Înscrierile la concurs se fac în zilele lucrătoare, între orele 9-12, până în data de 06.12.2017, dată până la care cei interesați vor prezenta la Serviciul  Resurse Umane de la sediul FCN următoarele documente:

Data programată pentru concurs este  08.12.2017 ora 1000 la sediul FCN – Piteşti, Mioveni, Str. Câmpului, nr. 1.